mobile logo
 • Blog ekspercki FITEN

  Doradcy FITEN SA są do Twojej dyspozycji
  pon-pt, 8.00 - 16.00,
  32 775 94 64, fiten@fiten.pl


 • featured image

  Ile może zyskać firma na zmianie sprzedawcy gazu?

  posted on 1 kwietnia 2016 / IN Blog /

  Zmiana sprzedawcy gazu jest prostym i szybkim sposobem na redukcję kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Szukającym oszczędności przedsiębiorcom, swoją nową promocją naprzeciw wychodzi FITEN, niezależny sprzedawca gazu ziemnego i prądu dla firm. W niniejszym wpisie, na trzech praktycznych przykładach, przyjrzymy się możliwym do osiągnięcia korzyściom płynącym z oferty GAZ DLA OSZCZĘDNYCH.

  Promocja GAZ DLA OSZCZĘDNYCH jest nową propozycją FITEN skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw, a także dla instytucji publicznych, korzystających z taryf dystrybucyjnych od W-1 do W-5. Na ofertę składają się trzy pakiety cenowe, w których umowa zawierana jest na okres 12, 24 lub 36 miesięcy, natomiast korzyści dla odbiorców rosną w każdym kolejnym okresie obowiązywania umowy. Jak pokazuje praktyka, oszczędności z tytułu oferty FITEN, mogą wynieść nawet do 24 000 zł rocznie.

  Przykład 1. Restauracja

  Restauracja w ciągu roku zużywa 12 000 m3 (ok. 130 MWh) i należy do grupy taryfowej W-4. Dążenia do optymalizacji kosztów zużycia, skłoniły właścicieli do zmiany sprzedawcy gazu ziemnego na FITEN. Skorzystanie z oferty GAZ DLA OSZCZĘDNYCH umożliwi im wypracowanie oszczędności wynoszących ok. 4 000 zł w skali roku. Podobne korzyści będą możliwe do osiągniecia w przypadku każdego przedsiębiorstwa, cechującego się poziomem zużycia zbliżonym do opisywanej restauracji.

  Przykład 2. Piekarnia

  Należąca do grupy taryfowej W-5 piekarnia, w ciągu roku zużywa średnio 50 tys. m3 gazu ziemnego (ok. 550 MWh). Dotychczas właściciele korzystali z oferty największego polskiego dostawcy gazu, jednak świadomi prawa zmiany sprzedawcy, w celu ograniczenia kosztów poszukali atrakcyjnych alternatyw. Po rozmowie z doradcą FITEN, zdecydowali się na nową promocję GAZ DLA OSZCZĘDNYCH, w związku czym mogą spodziewać rachunków niższych od dotychczasowych o ok. 12 000 zł w skali roku. Warto zaznaczyć, że podobny poziom oszczędności będą mogły odnieść wszystkie firmy i organizacje o zbliżonym poziomie zużycia.

  Przykład 3. Hotel

  Hotel oferujący 66 pokoi oraz zakwaterowanie dla 166 osób, świadczący również zabiegi SPA, w ciągu roku zużywa średnio 110 tys. m3 (ok. 1200 MWh) gazu ziemnego, co kwalifikuje go do grupy taryfowej W-5. Dla odbiorcy o takim zużyciu, skorzystanie z nowej promocji FITEN będzie wiązało się z oszczędnościami wynoszącymi aż 24 000 zł rocznie. Zawierając jasną i przejrzystą umowę, każdy Klient otrzyma również gwarancję stałej niskiej ceny, bez ryzyka ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

   

   

  Nie tylko niższa cena

  Przedstawiając korzyści płynące ze skorzystania z promocji GAZ DLA OSZCZĘDNYCH, nie należy ograniczać się wyłącznie do argumentów cenowych. Wszyscy korzystający z oferty, mogą liczyć na stałą cenę gazu w okresie 3 lat z gwarancją jej niezmienności. Ponadto stałym Klientom FITEN oferuje dedykowane programy lojalnościowe, które korzystnie wpływają na wysokość płaconych rachunków. Korzystający z oferty GAZ DLA OSZCZĘDNYCH mają również możliwość rozliczenia wyłącznie na podstawie faktury rozliczeniowej. Co istotne, jako sprzedawca energii i gazu opierający relacje z Klientami na przejrzystych i prostych zasadach, FITEN służy pomocą na każdym etapie współpracy, wszystkim odbiorcom oferując m. in. pomoc profesjonalnego doradcy przez cały okres obowiązywania umowy. FITEN to także gwarancja jakości świadczonych usług, która przez ponad 8 lat działalności na polskim rynku energetycznym, zawsze miała dla Spółki najwyższy priorytet.

  Jak przedstawiłem w poprzednim wpisie, do końca 2015 r. na zmianę sprzedawcy gazu w Polsce zdecydowało się łącznie 30 749 odbiorców. Wymienione powyżej przykłady pokazują, że decyzja ta nie jest wyłącznie symboliczna i może wiązać się z realnymi, często znacznymi oszczędnościami kosztowymi. Rozważyć powinni ją wszyscy odbiorcy błękitnego paliwa, niezależnie od poziomu zużycia i profilu prowadzonej działalności.

  Wszystkich zainteresowanych ofertą Gaz dla Oszczędnych, zapraszam do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej Gaz dla Oszczędnych, a także do kontaktu pod numerem telefonu 32 438 99 90 lub adresem mailowym energia@fiten.pl .

   

  Krzysztof Czajka

  Członek Zarządu FITEN SA

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI