mobile logo
 • Blog ekspercki FITEN

  Doradcy FITEN SA są do Twojej dyspozycji
  pon-pt, 8.00 - 16.00,
  32 775 94 64, fiten@fiten.pl


 • featured image

  Dual fuel – jeden sprzedawca energii i gazu, podwójne oszczędności

  posted on 10 października 2017 / IN Blog /

  Wiele firm szuka potencjalnych oszczędności w rachunkach za energię i gaz. Często decyduje się na zmianę sprzedawcy, zawierając umowę z osobnymi dostawcami tych produktów. Najprostszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem pozostają jednak dostawy łączone.

  Jedną z głównych przesłanek, którymi kierują się odbiorcy przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej lub gazu ziemnego, są możliwe do osiągnięcia oszczędności, wynikające z lepszych warunków umów zawartych z nowymi dostawcami. Szczególnie duże korzyści przynieść mogą umowy dual fuel, polegające na dostawach energii i gazu przez jedną firmę, wyspecjalizowaną w obu tym obszarach. Jednym ze sprzedawców oferujących takie rozwiązanie od lat pozostaje FITEN SA.

  Dlaczego to się opłaca?

  Jak wspomniałem, główną zaletą umów typy dual fuel są stosunkowo niskie ceny energii i gazu, często uwzględniające dodatkowy rabat za kompleksową obsługę. Dzięki temu, podpisując umowę na łączone dostawy od jednego sprzedawcy, możemy otrzymać znacznie korzystniejszą cenowo ofertę, niż gdybyśmy zawarli dwie umowy – osobno na energię i gaz – u dwóch różnych podmiotów. Korzyści te są tym większe, im większym zużyciem cechuje się konsument. Stąd dual fuel jest wyjątkowo dobrą alternatywą dla większych odbiorców, w tym przedsiębiorstw i instytucji.

  Kolejną zaletą są mniejsze formalności –  w dual fuel klient nabywa energię i gaz w jednym procesie zakupowym. Prostsza jest też forma późniejszych rozliczeń – odbiorca regularnie otrzymuje tylko jedną fakturę za rzeczywiste zużycie, którą reguluje pojedynczym przelewem. Ponadto zarówno dla energii, jak i gazu, może wybrać ten sam okres obowiązywania umowy.

  W przypadku FITEN, oferta dual fuel cechuje się też dużą elastycznością i możliwością dopasowania warunków dostaw do specyfiki i wymagań danego przedsiębiorstwa lub instytucji. W wyborze optymalnej taryfy pomagają indywidualnie przydzieleni opiekunowie, działający na terenie całego kraju. Wszystkie wymienione powyżej czynniki sprawiają, że umowa łączona jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym od osobnych umów na energię i gaz u różnych sprzedawców.

  Chętnie zmieniamy sprzedawców

  Oferty typu dual fuel rozwinęły się w ostatnich latach wraz z postępującą liberalizacją polskiego rynku energii i gazu. Zdecydowana większość odbiorców końcowych ma świadomość przysługującej im możliwości swobodnej zmiany sprzedawcy firmy energetycznej, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach. Zgodnie z danymi URE do końca lipca br. dostawcę prądu zmieniło już 185 tys. przedsiębiorstw i instytucji, a także ponad 517 tys. gospodarstw domowych. Według stanu z końca czerwca, sprzedawcę gazu zmieniło natomiast ponad 108 tys. odbiorców. Liczby te potwierdzają, że odbiorcy zdają sobie sprawę z potencjalnych oszczędności, jakie daje zmiana sprzedawcy, a także chętnie szukają nowych rozwiązań, takich jak cieszące się dużym zainteresowaniem oferty dual fuel.

  Wszystkich odbiorców zainteresowanych ofertą dual fuel, a także procesem zmiany sprzedawcy, zapraszam do odwiedzenia dedykowanej zakładki na naszej stronie internetowej, a także kontaktu pod adresem zmianasprzedawcy@fiten.pl oraz blog@fiten.pl, a także nr telefonu 32 775 94 64.

  Krzysztof Czajka

  Członek Zarządu FITEN SA

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI