mobile logo
 • Blog ekspercki FITEN

  Doradcy FITEN SA są do Twojej dyspozycji
  pon-pt, 8.00 - 16.00,
  32 775 94 64, fiten@fiten.pl


 • featured image

  Jak poruszać się po rynku wolnej energii?

  posted on 15 lipca 2014 / IN Blog /

  W ciągu ostatnich 7 lat na rynku energii elektrycznej w Polsce zaszły znaczące zmiany. Najważniejszą z nich było wprowadzenie zasady TPA (third part access), czyli prawa do zmiany sprzedawcy energii. Rok później spod kontroli Urzędu Regulacji Energetyki zostały uwolnione ceny energii dla klientów biznesowych. Jakie korzyści mogą z tego czerpać przedsiębiorcy? Czy i komu opłaca się zmienić sprzedawcę energii? W jaki sposób można obniżyć rachunki za prąd zawierając korzystną umowę? O tym wszystkim chcielibyśmy pisać na blogu FITENU.

  Małe firmy na rynku energii

  W prasie i Internecie można znaleźć wiele analiz rynkowych i komentarzy dotyczących rynku energii elektrycznej. Mówią o tym, co dzieje się na giełdach energii, jak zmieniają się ceny hurtowe, kto zyskał i kto stracił. My chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co interesuje małych i średnich przedsiębiorców: jak obniżyć koszty energii, mając stosunkowo niewielkie zużycie prądu, a w konsekwencji małe możliwości negocjowania z firmami energetycznymi.

  Zwracamy się do firm małych i średnich oraz mikroprzedsiębiorstw, bo ten segment znamy najlepiej. Wiemy, że czasem bardzo ciężko jest im uzyskać korzystne warunki umów sprzedaży energii u dużych dostawców. Znamy Państwa sytuację, bo właśnie małe i średnie firmy w głównej mierze są naszymi Partnerami biznesowymi i Klientami. Sami również jesteśmy małą firmą.

  Wsparcie w decyzjach biznesowych

  Głównym tematem naszego bloga będzie sytuacja przedsiębiorstw jako klientów na rynku energii. Regularnie chcemy zamieszczać również komentarze podsumowujące ruchy i tendencje na rynku hurtowym. Wierzymy, że wiedza o tych trendach podana w przystępnej formie, pomoże Państwu w podejmowaniu korzystnych decyzji biznesowych. Jednocześnie będzie wsparciem dla naszych Partnerów i Przedstawicieli FITENU w całej Polsce.

  Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, a także do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, uwagami i komentarzami. Na kontakt czekamy pod adresem e-mail: blog@fiten.pl.

  Osoby zainteresowane ofertą Fitenu dla firm zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klientów Końcowych pod numerem telefonu: + 48 32 775 94 63

  Krzysztof Czajka
  Dyrektor ds. Sprzedaży w FITEN SA

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI