mobile logo


featured image

Zmiana sprzedawcy energii – zdecydowało się już 770 tys. odbiorców

posted on 30 czerwca 2018 / IN Aktualności /

Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował najnowsze dane dotyczące liczby odbiorców, którzy zdecydowali się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Łączna liczba zmian sięga już niemal 770 tys.!

Przypomnijmy, że zgodnie z funkcjonującą na polskim rynku zasadą TPA (Third-Part Access), wszyscy odbiorcy energii mają swobodę wyboru sprzedawcy energii, z której – jak pokazują dane – chętnie korzystają, widząc w niej szansę na niższe rachunki lub lepsze warunki umów.

Jak wskazują najnowsze dane URE, łączna liczba odbiorców biznesowych i instytucjonalnych (grupy taryfowe A,B,C), którzy skorzystali z zasady TPA z końcem maja przekroczyła 196,1 tys. W samym maju sprzedawcę zmieniło 512 takich odbiorców, natomiast w kwietniu – 772.

Istotnie więcej zmian odnotowuje się w grupie taryfowej G, czyli wśród gospodarstw domowych. W maju łączna liczba dokonanych przez nich zmian sprzedawcy energii przekroczyła 573,6 tys., z których na sam maj 2018 r. przypadło 5,3 tys. zmian, a podobna liczba zdecydowała się na ten krok w kwietniu.

Zmiana sprzedawcy energii to popularna i najczęściej korzystna dla odbiorców praktyka. Jest tak, ponieważ stanowi ona realną szansę na niższe rachunki za prąd, lepsze zapisy umowy lub generalnie lepszą jakość usługi. W szczególności odczuwają to więksi odbiorcy, w tym firmy i instytucje, które w związku z wyższym zużyciem, odnoszą większe korzyści. Na rynku rośnie konkurencja, prężnie rozwijają się mniejsze podmioty, dlatego odbiorcy nie powinni ograniczać się do największych dostawców – twierdzi Krzysztof Czajka, członek Zarządu FITEN SA.

Wszystkich rozważających zmianę sprzedawcy energii zapraszamy do zapoznania się z artykułem – jak wybrać rzetelnego sprzedawcę energii?, w którym doradzamy, na co uważać w tym procesie. Przedsiębiorców zainteresowanych zmianą sprzedaży sprzedawcy zachęcamy również do zapoznania się z ofertą FITEN oraz do kontaktu – telefonicznie: 32 775 94 64 lub mailowo: energia@fiten.pl.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI