mobile logo


featured image

Ponad 70 tys. odbiorców zmieniło sprzedawcę energii w 2018 r

posted on 30 stycznia 2019 / IN Aktualności /

W ubiegłym roku, w warunkach rosnących cen energii na rynku hurtowym, klienci firm energetycznych chętnie korzystali z prawa do zmiany sprzedawcy. Zgodnie z najnowszymi danymi Urzędu Regulacji Energetyki, w 2018 r. decyzję tę podjęło 70,5 tys. odbiorców końcowych.

Wśród odbiorców grup taryfowych A,B,C (firmy i instytucje), na zmianę sprzedawcy energii zdecydowało się 12,8 tys. podmiotów, czyli o 1,6 tys. mniej, niż w roku 2017. Łączna liczba odbiorców biznesowych, które zdecydowały się na taki krok od wprowadzenia tej możliwości przekroczyła 201 tys.

Dużo większa liczba zmian miała miejsce wśród gospodarstw domowych (grupa taryfowa G). W ubiegłym roku sprzedawcę energii zmieniło 57,7 tys. odbiorców indywidualnych, co oznacza jednak spadek wobec 84,2 tys. zmian rok wcześniej. Na koniec grudnia 2018 r. łączna zmian sprzedawcy wśród gospodarstw przekroczyła 604,6 tys., a wśród wszystkich grup odbiorców 805,6 tys.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej pozostaje skutecznym narzędziem w rękach odbiorców szukających oszczędności i niższych rachunków za prąd. Mniejsze spółki obrotu, takie jak FITEN, często oferują klientom znacznie korzystniejsze warunki umów w porównaniu do największych dostawców, a różnica ta jest odczuwalna zwłaszcza w przypadku odbiorców biznesowych, o wyższym zużyciu. W warunkach dużej zmienności cen na rynku hurtowym warto zainteresować się przede wszystkim ofertami z gwarancją ceny, zapewniającymi stabilność i bezpieczeństwo – wyjaśnia Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN SA.

Na polskim rynku możliwość wyboru sprzedawcy energii przysługuje wszystkim obiorcom energii elektrycznej. Przedsiębiorców zainteresowanych taką zmianą zapraszamy do zapoznania się ofertą FITEN oraz do kontaktu pod numerem telefonu 32 775 94 64 oraz drogą mailową: energia@fiten.pl.

 

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI