mobile logo


featured image

Ponad 45,7 tys. zmian sprzedawcy energii od początku roku

posted on 14 października 2019 / IN Aktualności /

Urząd Regulacji Energetyki przedstawił nowe dane dotyczące liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej. Od początku roku do końca sierpnia 2019 r. na ten krok zdecydowało się ponad 45,7 tys. odbiorców końcowych.

Od 2007 r. odbiorcom energii na polskim rynku przysługuje prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. I jak pokazują najnowsze dane rynkowe – wciąż chętnie z niego korzystają.

Według danych monitoringu URE, w miesiącach styczeń-sierpień 2019 r. wśród odbiorców biznesowych i instytucjonalnych (grupy taryfowe A,B,C) dokonano blisko 8,3 tys. zmian (wobec 10 tys. w analogicznym okresie przed rokiem).

Zmiana sprzedawcy energii była znacznie bardziej popularna wśród gospodarstw domowych (grupa G). W analizowanym okresie klienci indywidualni zmienili sprzedawcę ponad 37,4 tys. razy, czyli 8% mniej niż w okresie styczeń-sierpień 2018 r., kiedy odnotowano 40,8 zmian.

 

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest skutecznym narzędziem w rękach odbiorców dążących oszczędności i niższych rachunków za prąd. Wszystkich przedsiębiorców rozważających taką zmianę, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszej stronie – jak wybrać rzetelnego sprzedawcę energii?, a także z ofertą FITEN w zakresie sprzedaży energii dla biznesu.

Zachęcamy również do kontaktu: energia@fiten.pl oraz pod numerem telefonu 32 775 94 64.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI