mobile logo


featured image

Od kwietnia nowe taryfy na gaz

posted on 22 marca 2017 / IN Aktualności /

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy gazowe dla PGNiG, zakładające nieznaczny wzrost cen błękitnego paliwa.

Zgodnie z nowym taryfikatorem ceny dla mniejszych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych wzrosną o 1,6%, przy jednoczesnym braku zmian stawek opłat abonamentowych, przesyłowych i dystrybucyjnych (odpowiadających za około połowę wartości otrzymywanych rachunków). Stawki te obowiązywać będą od kwietnia do końca 2017 r.

Nieco wyższe będą podwyżki cen dla największych firm, o zużyciu przekraczającym 25 mln m3. Średnia cena wysokometanowego gazu ziemnego dla tej grupy odbiorców wzrośnie o 8,0%, natomiast gazu zaazotowanego o 7,9%. Taryfa obowiązywać będzie do 30 czerwca br.

Decyzja URE nie objęła cen dla odbiorców hurtowych, które z początkiem 2017 r. zostały zwolnione obowiązku taryfikacji. Było to efektem wejścia w życie nowelizacji ustawy Prawo Energetyczne, rozpoczynającej proces deregulacji cen gazu w Polsce. Zgodnie z nowymi przepisami, 1 października 2017 r. z obowiązku taryfikacji będą zwolnione przedsiębiorstwa obrotu dostarczające gaz do wszystkich odbiorców końcowych, z wyjątkiem gospodarstw domowych. Ceny oferowane tej ostatniej grupie zostaną uwolnione z dniem 1 stycznia 2024 r.

Należy pamiętać, że oszczędności z tytuły korzystniejszych cen gazu ziemnego wszyscy odbiorcy mogą szukać w możliwości zmiany sprzedawcyJak pokazują dane rynkowe, na zmianę sprzedawcy gazu wciąż decyduje się wielu odbiorców końcowych. Zwiększa się popularność niezależnych dostawców, takich jak FITEN, często oferujących korzystniejsze warunki umów w stosunku do krajowego monopolisty. Spodziewamy się, że wraz ze wzrostem krajowej konkurencji, znaczenie oraz atrakcyjność ofert mniejszych spółek obrotu będzie się dalej zwiększać – komentuje Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN SA.

Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych zmianą sprzedawcy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą FITEN, a także do kontaktu drogą mailową zmianasprzedawcy@fiten.pl oraz numerem telefonu 32 775 94 64.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    NEWSLETTER
    >
    Zapisz się na newsletter

    dołącz do nas