mobile logo


featured image

Jak ochronić się przed zwyżkami cen prądu?

posted on 19 września 2018 / IN Aktualności /

Jak opisujemy na naszym blogu, od kilku miesięcy na polskim rynku hurtowym doświadczamy wzrostu cen energii elektrycznej. W dłuższej perspektywie sytuacja ta może dotknąć odbiorców końcowych. Jak można się przed nią uchronić?

Pomocne mogą okazać się taryfy z gwarancją ceny. Umowy z gwarancją ceny – jak nazwa wskazuje – gwarantują stałą stawkę za energię elektryczną w całym okresie obowiązywania umowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla większych odbiorców – firm i instytucji – gdyż umożliwia zaplanowanie kosztów na 2-3 lata do przodu, bez martwienia się o podwyżki.

Obecnie, w warunkach dużej zmienności i niepewności na rynku hurtowym, oferty z gwarancją ceny energii mogą być skutecznym zabezpieczeniem przed możliwymi wzrostami. Obserwujemy spore zainteresowanie takim rozwiązaniem wśród przedsiębiorstw, szczególnie tych zorientowanych na stabilność i bezpieczeństwo, szukających jednocześnie prostych warunków współpracy. Umożliwiamy również elastyczny pobór energii, wtedy kiedy jest potrzebna, co również jest bardzo praktycznym i pożądanym rozwiązaniem – wyjaśnia Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN SA.

Informacje dotyczące oferty z gwarancją stałej ceny oraz innych praktycznych rozwiązań dla odbiorców biznesowych i instytucjonalnych, można znaleźć na tej stronie.

Niewątpliwym udogodnieniem dla wszystkich odbiorców energii elektrycznej jest dziś swoboda wyboru sprzedawcy. Zmiana taka może wiązać się z licznymi korzyściami, a przede wszystkim – oszczędnościami z tytułu niższych opłat za energię. Jak wskazują szacunki, wybór oferty proponowanej przez FITEN przynosi średnie oszczędności w wysokości 20% do 40% (w zależności od okresu na jaki została zawarta umowa) w stosunku do oferty poprzedniego sprzedawcy. Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych taką zmianą, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 32 775 94 64 lub mailowo: energia@fiten.pl.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI