mobile logo


featured image

Ceny gazu bez większych zmian

posted on 1 lutego 2019 / IN Aktualności /

Pod koniec stycznia Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy na gaz ziemny. Choć cena paliwa wzrosła, zostało to zrekompensowane niższymi opłatami dystrybucyjnymi.

Odbiorcy indywidualni gazu, dla których ceny podlegają taryfikacji, nie powinni spodziewać się większych zmian w płaconych rachunkach. Zgodnie decyzją URE, cena gazu wzrośnie w bieżącym roku o 2,5%, co jest spowodowane wzrostem kosztów paliwa na rynku hurtowym. Mniej niż przed rokiem odbiorcy zapłacą natomiast za dystrybucję, stanowiącą drugi element ceny widniejącej na rachunkach. Opłaty dystrybucyjne spadną średnio o 5% dla wszystkich rodzajów gazu, co – jak tłumaczy URE – jest w dużej części rezultatem wzrostu ilości paliwa dystrybuowanego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Ostatecznie, łączne płatności za gaz dla klientów indywidualnych, nie ulegną znaczącej zmianie. Nowe taryfy obowiązują do 31 grudnia 2019 r.

Przypomnimy, że ceny gazu dla odbiorców biznesowych od 1 października 2017 r. nie są objęte obowiązkiem zatwierdzania przez URE. Związane jest to z postępującą konkurencją i stopniową rezygnacją z regulacji cen gazu ziemnego. Stawki dla firm kształtują się w oparciu o siły rynkowe, a wybierając odpowiednią ofertę, należy mieć na uwadze rosnącą pozycję mniejszych dostawców. Często oferują oni bardzo atrakcyjne warunki, znacznie korzystniejsze od dostawców „z urzędu”.

Wszystkich zainteresowanych zmianą sprzedawcy gazu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą FITEN w zakresie gazu ziemnego dla firm, a także do kontaktu pod adresem energia@fiten.pl.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI