mobile logo


featured image

17,4 tys. zmian sprzedawcy w styczniu i lutym

posted on 29 marca 2018 / IN Aktualności /

Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował nowe dane na temat liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej. Od początku roku do końca lutego na ten krok zdecydowało się łącznie ponad 17,4 tys. odbiorców!

Od lipca 2007 r. na polskim rynku energii elektrycznej funkcjonuje zasada TPA (Third-party Access), zgodnie z którą wszyscy odbiorcy końcowi mają możliwość swobodnej zmiany sprzedawcy energii.

Zgodnie z danymi URE, łączna liczba zmian sprzedawcy energii przez firmy i instytucje (grupy taryfowe A,B,C) z końcem lutego wyniosła blisko 194,3 tys., co oznacza przyrost o 3% wobec stanu z początku roku. W styczniu 2018 r. dostawcę energii zmieniło 5,5 tys. odbiorców biznesowych i instytucjonalnych, natomiast w lutym – 529.

Z większą liczbą zmian mieliśmy do czynienia wśród gospodarstw domowych (grupa G). W styczniu z zasady TPA skorzystało 6,2 tys. odbiorców indywidualnych, z kolei w lutym ponad 5,2 tys. gospodarstw. Łączna liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej od początku funkcjonowania tej zasady, wzrosła do 558,3 tys. gospodarstw domowych na koniec lutego br., co stanowi wzrost o 2% wobec stanu na początek roku.

O tym jak zmienić sprzedawcę energii oraz o korzyściach, które się z tym wiążą, piszemy na naszej stronie w zakładce Energia. Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych zmianą sprzedawcy, zapraszamy również do kontaktu: energia@fiten.pl oraz pod numerem telefonu 32 775 94 64.

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI