mobile logo


featured image

10 lat zmiany sprzedawcy energii

posted on 2 sierpnia 2017 / IN Aktualności /

Po świętowanym w lutym dziesięcioleciu FITEN S.A., na lipiec przypadł kolejny okrągły jubileusz – 10 lat konkurencji na polskim rynku energii elektrycznej! Ilu odbiorców skorzystało już ze swobody wyboru sprzedawcy i jakie korzyści ona przynosi?

W lipcu 2007 r. zainicjowano budowę konkurencyjnego rynku energii elektrycznej, którego istotnym elementem było wprowadzenia zasady TPA (Third-party Access). Od tego czasu odbiorcy energii – przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe – mają możliwość zmiany „urzędowego” sprzedawcy energii na dowolnie wybraną spółkę obrotu. Zgodnie z danymi URE, do końca maja 2017 r. na krok ten zdecydowało się ponad 183 tys. odbiorców biznesowych i instytucji, a także ponad pół miliona gospodarstw domowych.

10 lat zmiany sprzedawcy energii

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii?

Odbiorcy końcowy decydują się na ten krok, mając na uwadze możliwe do osiągnięcia oszczędności. Mniejsi sprzedawcy energii często oferują korzystniejsze oferty w porównaniu do największych dostawców. Jak wyjaśnia Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN SA – Zmiana sprzedawcy energii cieszy się dużą popularnością ponieważ ma faktyczne przełożenie na poziom rachunków płaconych przez odbiorców końcowych, szczególnie przez przedsiębiorstwa i instytucje, gdzie efekty zmiany są bardziej odczuwalne. Odbiorcy nie są skazani na przypisanych urzędowo dużych dostawców i często skłaniają się ku mniejszym spółkom obrotu, często oferującym korzystniejsze ceny i bardziej elastyczne warunki umów.

Wszystkich przedsiębiorców, których interesuje zmiana sprzedawcy energii, zapraszamy na dedykowaną zakładkę naszej strony internetowej, gdzie znajdą potrzebne informacje i dokumenty.

Zachęcamy również do odwiedzin BLOGA FITEN, na który piszemy m. in. o tym:

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    NEWSLETTER
    >
    Zapisz się na newsletter

    dołącz do nas