mobile logo


featured image

10 lat FITEN

posted on 14 lutego 2017 / IN Aktualności /

12 lutego FITEN obchodził jubileusz działalności. Po 10 latach nieprzerwanego rozwoju, jest dziś jedną z najszybciej rosnących spółek obrotu energią elektryczną, a także jednym z liderów niezależnych dostawców energii i gazu dla biznesu.

Historia FITEN ma swój początek w spółce Famur International Trade SA, wchodzącej w skład Grupy FAMUR. W listopadzie 2007 r. rozpoczęła ona obrót energią elektryczną, który szybko stał się głównym przedmiotem jej działalności. W następnym roku firmę przemianowano na FITEN SA. W wyniku zakupu udziałów przez nowego inwestora strategicznego – fundusz Coöperatief Avallon MBO U.A – z końcem 2008 r. przestała ona wchodzić w skład Grupy Famur.

Niezwykle ważnym dla działalności Spółki okazał się 2011 r. W grudniu tego roku zadebiutowała na NewConnect, alternatywnym systemie obrotu organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wejście na rynek publiczny oznaczało nie tylko kapitał na dalszy rozwój, niosło też ze sobą wzrost wiarygodności FITEN jako rzetelnego i transparentnego partnera w biznesie.

2011 r. był również okresem wejścia FITEN na rynek biomasy. Za pośrednictwem spółki zależnej GreenAgro, Grupa rozpoczęła wytwarzanie pelletu agro opartego o słomy zbóż, natomiast w 2013 r. przeprofilowała działalność na produkcję pelletu drzewnego. Najwyższa jakość tego wyrobu została potwierdzona otrzymanym rok później prestiżowym certyfikatem DIN plus.

W 2014 r. Zarząd FITEN zdecydował o całkowitym przemodelowaniu segmentu dostaw energii do odbiorców końcowych. Od podstaw zbudowano ogólnopolską sieć partnerów biznesowych, rozwinięto atrakcyjną dla Klientów ofertę, a także wzmożono działania marketingowe wspierające sprzedaż. Strategia ta okazała się sukcesem – w wyniku podjętych działań  wolumen dostaw energii wzrósł w kolejnym roku o 600%.

W 2015 r. FITEN rozszerzył działalność o sprzedaż wysokometanowego gazu ziemnego, prowadzoną w oparciu o rozwinięte rok wcześniej kanały sprzedaży, kompetencje i doświadczenia. Zakładane efekty synergii (z działalnością w obszarze dostaw energii) miały praktyczne przełożenie na sukces segmentu gazu – w 2015 r. przychody FITEN z tytułu dostaw błękitnego paliwa wyniosły 14,6 mln zł. Dziś działalność w obszarze dostaw energii i gazu dla odbiorców biznesowych odpowiada już za ponad połowę przychodów Grupy.

Obecnie Grupa FITEN jest aktywnym uczestnikiem największych europejskich giełd towarowych, jak również jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych dostawców energii i gazu dla klientów końcowych. Stale rosnące grono klientów Spółki obejmuje ponad 1500 odbiorców biznesowych i instytucjonalnych w całej Polsce, dla których dostarczyła dotychczas ponad 2 180 972 MWh energii elektrycznej oraz 39 713 950 m3 gazu ziemnego. Grupa jest uznanym producentem wysokojakościowego pelletu drzewnego, który pod marką własną IGNIS regularnie dostarcza zarówno krajowym, jak i zagranicznym odbiorcom.

FITEN zawdzięcza swoją obecną pozycję przede wszystkim niezmiennym priorytetom: biznesowej rzetelności, atrakcyjnej ofercie, a także dbałości o najwyższy poziom obsługi odbiorcy końcowego. Czynniki te przyświecały Zarządowi Spółki przez dotychczasowe 10 lat działalności, niezmiennie będą również wskazywały kierunek w latach następnych. Celem Grupy FITEN pozostaje konsekwentne budowanie pozycji lidera alternatywnych dostawców energii i gazu na polskim rynku, a także silnego uczestnika europejskiego rynku biomasy.

Wszystkim Klientom, Partnerom i Inwestorom serdecznie dziękujemy za dotychczasową owocną współpracę i udział w naszym wspólnym sukcesie.

 

10 lat FITEN w liczbach:

12 867 251 MWh – łączny wolumen dotychczasowych transakcji na rynkach hurtowych

2 180 972 MWh – energii elektrycznej sprzedanej dla odbiorców końcowych

Dostarczyliśmy 39 713 950 m3 gazu ziemnego.

Sprzedaliśmy 24 049,6 ton pelletu

Dostarczamy gaz ziemny do 340 odbiorców biznesowych

Dostarczamy energię elektryczną do 1210 przedsiębiorstw

Dostarczamy pellet do 100 odbiorców w całej Europie

Jesteśmy uczestnikiem 4 giełd towarowych

Zatrudniamy 43 specjalistów

  • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
    NEWSLETTER
    >
    Zapisz się na newsletter

    dołącz do nas